B.A.R.F

17 Bře

Born Again Raw Feeders (Znovu zrozen ke krmení syrovým) , nebo  Bones and Raw Food (Kosti a syrová strava) – je to metoda výživy masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem – tedy syrové maso, kosti a zelenina. Inspirací nám může být jídelníček divoce žijících psovitých šelem, zejména vlka. Tento způsob krmení přenáší zodpovědnost za vyváženost krmení na majitele. Možná i proto je předmětem častých sporů jak majitelů psů, chovatelů, tak i veterinárních lékařů.

A proč tedy úzký, ale stále větší, okruh chovatelů přechází na krmení syrovým masem místo pohodlného odsypávání granulí? Protože pochopili, že chemie do psího jídelníčku nepatří a že jenom dobře a hlavně pestře krmený pes, může být zdravý pes. Jednostranná, uměle vyrobená strava je přirozenému vzoru strašně vzdálená. Sice náš pes se už zdaleka nepodobá vlku, ale výživové potřeby mají stále velmi podobné. Jakýkoli organismus potřebuje stovky a možná i tisíce let, aby se změnil jeho trávicí systém, takže zatím je krmení přirozeným způsobem asi nejlepší.

Podle různých výzkumů a statistik se pomalu dochází ke zjištění, že od dob kdy se začalo krmit průmyslově vyráběnou potravou (granule, konzervy) narůstá množství zdravotních problémů u psů (ale i koček) – oslabení imunity, kožní potíže, alergie, snížená plodnost, nemoci slinivky, jater a ledvin a v neposlední řadě, všemi obávaná rakovina.

A tak stále více majitelů a chovatelů začíná hledat jiné cesty, jak psa dobře krmit. Jednou z nich je BARF – barfování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *