“ V naší škole se snažím naučit lidi, jak porozumět svému psovi
a tak vést výchovu a výcvik k radosti obou zúčastněných „

“ Evina psí škola „

Celý život, tedy již hodně dlouho je spjat se zvířaty, a hlavně se psy. Od dětství mne provází nějaký ten čtvernožec. Postupem času jsem zkušenostmi a celoživotním vzděláváním od nejlepších trenérů zvířat vytvořila metodu, jak se nejlépe se svým psem domluvit (Susan Garrett, Karen Pryor, Ken Ramirez, Gabby Haris, Grisha Stewart, Turid Rugaas, Emma Parson, José Arce a v neposlední řadě František Šusta, Lenka Wami Blachová, Kristýna Dostálková, Bára Sajdoková, Kateřina Lerlová a mnoho dalších, určitě jsem na někoho zapomněla). Prošla jsem tedy mnoha kurzy, školeními, online semináři, setkáními, pracovními pobyty, setkáními trenérů, kde jsme si předávali zkušenosti a nové informace, z každého jsem si odnesla spoustu novinek, pohledů na věc, ale nejlepšími učiteli byli vlastně vždy psi. Když si člověk myslí, že už něco ví a porozuměl, tak mu další pes ukáže, že vlastně je ještě stále mnoho věcí, co se člověk musí naučit.

Vše je nenásilné, pracuje se s pozitivní motivací, ale hlavně se člověk učí, jak to vše vidí zvíře. Jejich vnímání světa psího a jak jsou schopni vnímat a porozumět tomu našemu světu do kterého jsme naše psy vzali. Naší snahou bude jim naše zvyklosti a pravidla vysvětlit a naučit je s námi žít ve vzájemné
harmonii. Pochopit jejich potřeby a pracovat s nimi tak abychom se stali opravdovým týmem, kde si oba aktéři rozumí.

U nás tedy nenajdete, dril a škubání vodítkem, nebudeme cvičit v řadě, nebo v kruhu všichni to stejné, nebudeme psa nutit do toho co ještě neumí ani doma, natož ve skupině. Bude to vše pravděpodobně trvat delší čas, ale na konci může být spokojená dvojice, perfektní tým, který se sice skládá z dvou odlišných druhů, ale přesto si rozumí. Tak tohle je můj cíl, to je to, co bych chtěla abychom společně dosáhli.

Jsme první soukromou psí školou v Třinci.

Nabízíme „Psí školku“, pro pejsky od tří měsíců. „Psí školu“, která volně navazuje na „školku“ a rozvíjí socializaci a výchovu v opravdový výcvik pejska.

Pokud začínáte s pejskem až v pozdějším věku, tak po první hodině, kdy se zhodnotí schopnosti pejska i jeho dvounožce je navrhnut postup. Práce je možná ve skupince, ale i individuální přístup, tedy instruktor se věnuje pouze jednomu týmu.

„Psí školka“

Školka je určená pro štěňata ve věku od tří měsíců do šesti měsíců věku. Výchova a výcvik je zaměřen na správnou socializaci a vytvoření správného vztahu psa s psovodem. Psovod se naučí, jak si se štěnětem hrát, jak cvičit a jak porozumět psímu chování. Je upozorněn na nejčastější chyby při výchově. Výchova i výcvik je vedena podle přání psovoda s ohledem na využití v pokračujícím výcviku. Pes společník, agility, výcvik podle národních či mezinárodních řádů, nosework atd..

Po absolvování „Psí školky“ by pes měl zvládnout chůzi na prověšeném vodítku na obou stranách tedy na levé i pravé straně, klid na místě, sedni a případně lehni. Zůstat na místě na velmi krátkou dobu kdy se člověk vzdálí na malou vzdálenost. Měl by být navázán dobrý vztah, který je základem pro další výcvik a spolupráci.

Štěňata pokud je to možné mají možnost si spolu pohrát, vždy pod dozorem a tak získat základní znalosti psí komunikace…. hry jsou využívány k prohloubení vztahu s psovodem a je velkou radostí, když je vztah tak dobrý, že štěně radostně přibíhá z chumlu štěňat kde si ještě před chvílí hrálo.

V naší psí škole se používá cvičení pozitivním posilováním s ohledem na práci v týmu. V případě zájmu je možné seznámení s výcvikem pomocí klikru.

„Psí škola“

V psí škole by se měly prohloubit znalosti z předchozího výcviku. Rozvíjení práce bez vodítka, upevnění povelů sedni a lehni v blízkosti psovoda a později i ve větší vzdálenosti. Přivolání za ztížených podmínek ze hry s ostatními psy, nejčastěji za pohybu člověka. Později i přivolání do pozice bez pohybu člověka. Dlouhodobé odložení. I v psí škole je možné, pokud to složení skupinky dovolí, že psi mají možnost proběhnutí, pracovat i bez vodítka, nebo si pohrát. V žádném případě to nesmí být šikana, nebo agrese, ale opravdu jen učení komunikace.

V naší psí škole se používají pouze pozitivní metody výcviku! V případě zájmu je možné seznámení s výcvikem pomocí klikru.

Co potřebujete?

Hlavně dobrou náladu a chuť  cvičit s pejskem….
pevný, nejlépe látkový nebo kožený obojek, (nesmí být stahovací, který nejde nastavit na nestahování), postroj pokud jste ve fázi nácviku netahání na vodítku.
Přibližně 3m – 4 m dlouhé vodítko (nesmí být samonavíjecí – Flexi),

ale pro pokročilé i krátké vodítko se kterým se lépe pracuje při cvičení v blízkosti psovoda,
pamlsky, které pejskovi nejvíce chutnají, třeba i hračku.