O nás

“ V naší škole se snažím naučit lidi, jak porozumět svému psovi
a tak vést výchovu a výcvik k radosti obou zúčastněných „

“ Evina psí škola „

Jsme první soukromou psí školou v Třinci.

Nabízíme „Psí školku“, pro pejsky od tří měsíců. „Psí školu“, která volně navazuje na „školku“ a rozvíjí socializaci a výchovu v opravdový výcvik pejska.

Pokud začínáte s pejskem až v pozdějším věku, tak po první hodině, kdy se zhodnotí schopnosti pejska i jeho dvounožce je navrhnut postup. Práce je možná ve skupince, ale i individuální přístup, tedy instruktor se věnuje pouze jednomu týmu.

Pokud máte chuť pracovat se svým čtyřnohým kamarádem po celý rok a váš pejsek má zvládnutou základní poslušnost, má dobré přivolání a není agresivní, můžete se stát členy „Klubu“

„Psí školka“

Školka je určená pro štěňata ve věku od tří měsíců do šesti měsíců věku. Výchova a výcvik je zaměřen na správnou socializaci a vytvoření správného vztahu psa s psovodem. Psovod se naučí, jak si se štěnětem hrát, jak cvičit a jak porozumět psímu chování. Je upozorněn na nejčastější chyby při výchově. Výchova i výcvik je vedena podle přání psovoda s ohledem na využití v pokračujícím výcviku. Pes společník, agility, výcvik podle národních či mezinárodních řádů, nosework atd..

Po absolvování „Psí školky“ by pes měl zvládnout chůzi u nohy na prověšeném vodítku, povel sedni, lehni. Odložení na velmi krátkou dobu a vzdálenost. Měl by být navázán dobrý vztah, který je základem pro další výcvik a spolupráci.

Štěňata pokud je to možné mají možnost si spolu pohrát, vždy pod dozorem a tak získat základní znalosti psí komunikace…. hry jsou využívány k prohloubení vztahu s psovodem a je velkou radostí, když je vztah tak dobrý, že štěně radostně přibíhá z chumlu štěňat kde si ještě před chvílí hrálo.

V naší psí škole se používá cvičení pozitivním posilováním s ohledem na práci v týmu. V případě zájmu je možné seznámení s výcvikem pomocí klikru.

„Psí škola“

V psí škole by se měly prohloubit znalosti z předchozího výcviku. Rozvíjení práce bez vodítka, upevnění povelů sedni a lehni v blízkosti psovoda a později i ve větší vzdálenosti. Přivolání za ztížených podmínek s povelem ke mně i k noze za pohybu. Dlouhodobé odložení. V případě zájmu nácvik aportu. I v psí škole je možné, pokud to složení skupinky dovolí, že psi mají možnost proběhnutí, pracovat i bez vodítka, nebo si pohrát. V žádném případě to nesmí být šikana, nebo agrese, ale opravdu jen učení komunikace.

V naší psí škole se používají pouze pozitivní metody výcviku! V případě zájmu je možné seznámení s výcvikem pomocí klikru.

Co potřebujete?

Hlavně dobrou náladu a chuť cvičit s pejskem….
pevný, nejlépe látkový nebo kožený obojek, (nesmí být stahovací, který nejde nastavit na nestahování),
přibližně 2m vodítko (nesmí být samonavíjecí – Flexi),

ale i krátké vodítko se kterým se lépe pracuje při cvičení v blízkosti psovoda,
pamlsky, které pejskovi nejvíce chutnají, třeba i hračku