Poradna

Zde můžete vložit komentář se svým problémem ve výcviku.

13 odpovědí na “Poradna

 1. Dobrý večer, chtěla bych se zeptat máme 9 měsíční fenku StB od počátku je dost bázlivá, každý den cvičíme, chodíme na procházky hezký reaguje na ostatní pejsky i lidi ,ale teď úplně přestala chodit bez vodítka, jakmile ho odepnu nebo nenápadně pustím na zem , zastaví se a nejde i když odejde mě stojí dokud se pro ní nevrátím, jakmile vidí že vodítko vezmu šlape jak hodinky. Nevím co s tím.

  • Dobrý večer, omlouvám se za pozdní odpověď. Vodítko je pro vašeho psa pravděpodobně spojení s vámi, tedy díky strachu a obavám ze světa kolem není schopná jít bez vaší podpory. Píšete že cvičíte a pes je schopný správně reagovat na kolemjdoucí psy i lidi. Tedy neprojevuje strach, nekrčí se, není v napětí, nenapíná vodítko. Tedy to je podle mne správná reakce na okolí. Pokud jí umožníte se se psem pozdravit, očuchat jak reaguje? Asi by bylo lepší vidět tu situaci, nebo popsat jak se chová doma, co cvičíte a jakým způsobem. V 9 měsících co umí, přiběhnout na zavolání, chodit na prověšeném vodítku, být v klidu když se zastavíte. Zkuste popsat život s vaším psem. Jinak já bych zkusila na bezpečném místě, tedy někde kde není silnice, prostě pustit vodítko a jít pryč a zjistit do jaké vzdálenosti vás nechá odejít. Pokud je možnost, tak se psovi schovat za strom, keř a psa sledovat, pokud za vámi nejde je možné, že je nějak narušen vztah s vámi, pes vám nedůvěřuje, nevěří, nepotřebuje vás, ale to jen spekulace. Musela bych vidět chování a emoce u vašeho psa.

 2. Dobrý den, chtěla bych se zeptat, včera jsme si přivezli 3 letou fenku Výmarského ohaře, původní majitelé ze rozvádějí a pejska již nechtěli. Zatím nás moc neposlouchá, ale to je pochopitelné, musíme si na sebe zvyknout, byla by možnost nějaké individuální schůzky? Nebo co byste mi doporučila, aby se Debí cítila co nejdříve jako doma a hlavně, aby nás začala poslouchat. Moc děkuji za zpětnou vazbu.

 3. Dobrý den,
  Mám menší problém s pritelovym pejskem. Napadá moje menší a starší pejsky kvůli jídlu, nechce je pouštět na gauč. A nechce, aby byly zavřené dveře ložnice, ale když s ním přítel spí v obýváku, je v klidu. Když jde přítel do ložnice, štěká. Bere si jídlo z kuchyňské linky a krade některé specifické věci, které ničí, jako třeba papírové kapesníky. Když mu je chtěl přítel vzít a pokarat ho, tak po něj zuřivě vyjel. Vzala jsem ho na kastraci a třetí den jsem ho chytla za čumák když si lizal ránu a on mě pokousal, že mi tekla krev, to ale nebylo poprvé co mě pokousal. Chci se zeptat, jestli se s tím vším dá něco dělat a není už pro 3leteho psa pozdě. Děkuji.

  • Dobrý den, vždy jde něco dělat, ale chce to spoustu času a trpělivosti a vědět jak na to. Základem je organizovat vše tak. aby nemohl dělat to co se vám nelíbí, tedy na lince nesmí nic být, vše musí být uklizené, jídlo dávat odděleně, neučit psa na místo, tedy na pelíšek, nebo do přepravky. Naučit výměnu toho co má v tlamě za pamlsek. Je toho mnoho. Jaký byl důvod kastrace, byl nemocný? Kastrace nepomůže se změnou chování či agresí, mnohdy jí ještě zhoršuje. Co pes umí na povel? Co umí vaši starší pejsci na povel. Jak často se psy chodíte na procházky, chodíte společně nebo s každým zvlášť, jak jsou zaměstnaní, co dělají, jak často si s nimi hrajete, nebo trénujete nějaké dovednosti. To vše je hodně důležité. Každý pes potřebuje „práci“, procházky, Zaměstnat hlavu a nejenom vyběhat. Důvod, že vás pes kouše je že vám nerozumí, že neví co po něm chcete a vaše chování si vysvětluje jako útok a brání se. (chycení za čumák, když ho bolí jizva to je jasný útok, pokud si pes nemá lízat operační ránu, měl by mít nasazen ochranný límec, pak se k jizvě nedostane. Je toho mnoho co je potřeba změnit 🙂

 4. Dobrý den,chtěla bych se zeptat kdy je nejvyšší čas začit cvičit ze štěnětem?Děkuji za odpověd

  • Dobrý den, práce se štěnětem začíná v okamžiku kdy si ho přivezete domů. Tedy přibližně v osmi týdnech. Již v počátku je třeba štěně vychovávat a odměňovat chování, které víte že budete ve svém soužití se psem potřebovat. Reakce na jméno, pohled psa na vás, tedy pozornost, blízkost štěněte. a dávat mu hranice tedy co se smí a co ne. Psa vychováváme a cvičíme od počátku po celý jeho život. Čím dříve začneme tím méně práce s tím máme. Ale samozřejmě nové věci se dají naučit v každém věku, jen to trvá o hodně déle.

    • Dobrý den, první individuální hodinu, kde jsem já váš pes a vaše rodina tak 14 dní po dovezení štěněte domů. To aby měl čas na aklimatizaci v novém domově. Abyste psa naučili reakci na jméno a vytvořili počáteční vztah se zvířetem. Pokud se vám bude styl výchovy a cvičení líbit, tak od třech měsíců může chodit do skupinek ke ostatním štěňatům. Pokud máte zájem tak vyplňte přihlášku a já vám zavolám, domluvíme si termín.

 5. Dobrý den, ano dá se odnaučit, ale je to zdlouhavá práce. Záleží jak dlouho to štěkání trvá a jaký má důvod. Štěká když je někdo za dveřmi, nebo štěká, když je sám doma. Když chceme naučit nové chování, tak odměňujeme chování které je neslučitelné s tím, které chceme omezit. To znamená, že situaci kdy pes štěká připravíme tak abychom měli alespoň pár okamžiků měli chování, které chceme, tedy ticho a klid. Ale je potřeba znát celou situaci kdy vás pes štěká a podle toho určit postupy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *