Vánoční výcvik s procházkou – 16.12. 2023

Nejprve se posilníme a ochutnáme to, co každý přinesl ze svého vánočního cukroví, nebo jiných dobrot. Dáme si ovocný čaj, nebo něco ostřejšího, svařené víno, punč, či grog.. Pak se společně vyfotíme a půjdeme lesem na malou louku, kde si společně zacvičíme. Procházení kolem sebe, zastavování, výdrž v klidu. Každý podle svého uvážení. Pamatujme, že my bychom měli vytvořit prostředí tak, aby náš pes měl úspěch. Takže vzdálenost od ostatních, nebo chceme jen to co náš pes již opravdu umí i na rušnějších místech. Není to jednoduché, pejsků je moc, někteří jsou úplně noví a neznámí. Štěňata si chtějí hrát, nebo s námi vůbec nechtějí. Vždy se to ale vše podaří a přibližně za dvě hodinky jsme zpátky na parkovišti. Samozřejmostí je, že můžete vzít na procházku třeba celou rodinu včetně dětí a babičky :-). Po cvičení se opět vydáme společně na krátkou procházku v lese. Nacvičíme míjení a procházení skupinkou, zkusíme jestli je pejsek schopen zastavit a v klidu sedět když kolem je ruch.

Mimořádný výcvik

Víkendové cvičení ve dnech 4.2. a 11.2. 2023 se bude konat na louce u fotbalového hřiště v Oldřichovicích. Parkoviště u budovy tělovýchovné jednoty je dost velké a může se parkovat i na cestě za budovou nalevo. Pak půjdete cestou lesem (na mapě vyznačeno červenou čárou) přibližně 150 m na louku kde budeme cvičit.

Vánoční procházka – 18. 12. 2022

ZRUŠENO

Je mi to moc líto, ale musím tradiční procházku zrušit.

Po obhlídce terénu jsem zjistila, že by se nedalo nikde zaparkovat a cestičky v lese nejsou vůbec prošlapány a tak jsem se brodila místy v půlmetrových návějích. Předpověď nám říká, že v neděli bude kolem -10oC a to také není nic příjemného.

Přeji vám krásné Vánoční svátky, a spokojený nový rok no spoustu krásných chvil s vaším chlupáčem.

Jako každým rokem již od začátku naší „Psí školy“ se scházíme všichni společně na malou „Vánoční procházku“. Ani letošek nebude výjimkou. Sejdeme se v 10:00 hodin na parkovišti u fotbalového hřiště v Oldřichovicích. Nejprve se posilníme a ochutnáme to, co každý přinesl ze svého vánočního cukroví, nebo jiných dobrot. Dáme si ovocný čaj, nebo něco ostřejšího, svařené víno, punč, či grog.. Pak se společně vyfotíme a půjdeme lesem na malou louku, kde si společně zacvičíme. Procházení kolem sebe, zastavování, výdrž v klidu. Každý podle svého uvážení. Pamatujme, že my bychom měli vytvořit prostředí tak, aby náš pes měl úspěch. Takže vzdálenost od ostatních, nebo chceme jen to co náš pes již opravdu umí i na rušnějších místech. Není to jednoduché, pejsků je moc, někteří jsou úplně noví a neznámí. Štěňata si chtějí hrát, nebo s námi vůbec nechtějí. Vždy se to ale vše podaří a přibližně za dvě hodinky jsme zpátky na parkovišti. Samozřejmostí je, že můžete vzít na procházku třeba celou rodinu včetně dětí a babičky :-).

Vánoční procházka – 18. 12. 2021

Vánoční procházení je již dlouholetá tradice, scházíme se společně na parkovišti u fotbalového hřiště v Oldřichovicích. letošní rok nebude výjimkou. V 10:00 hodin sraz – většinou setkání trvá 2 hodiny.

Protože jsou brzy Vánoce, tak se nejdříve společně posilníme. Každý přinese malou ukázku vánočního cukroví, nebo prostě něco dobrého. Ovocný čaj, nebo i něco ostřejšího, svařené víno, punč či grog. Pak se společně vyfotíme a vyjdeme na společnou procházku. Není to jednoduché, někteří pejsci chtějí být první, někteří si chtějí hrát, Někteří s námi vůbec nechtějí jít. Ale vždy se to podaří. Dojdeme na krásnou louku, kde si společně zacvičíme. Procházení kolem sebe, malé zůstaň, nebo pro ty starší a šikovnější cvičení bez vodítka. Protože se pohybujeme v silně zazvěřeném lese, tak volná hra se konat nebude.

Plánujeme víkendový seminář
– intenzivní cvičení – 1. 5. 2021

Více informací je v příspěvku – Víkendové cvičení

Webinář – online cvičení – „Na vodítku se netahá“ probíhá – od 22. 3. 2021

Společné cvičení v soukromé FB skupině. Rady, návody, postup a nejčastější chyby.

Vložená videa, komentáře a zpětná vazba na položené dotazy. Možnost se vracet na příspěvky celé tři měsíce.